Održan radni sastanak s predstavnicima Općine Usora

Danas je u prostorijama Općine Usora održan radni sastanak  v.d. direktora JP Autoceste FBiH Denisa Lasića, v.d. izvršnog direktora JP Autoceste FBiH Mirka Rogića i federalne ministrice prometa i komunikacija Andrijane Katić  s načelnikom Općine Usora Zvonimirom Anđelićem i predsjedavajućim Općinskog vijeća Antom Matićem.

Na sastanku se razgovaralo o gradnji autoceste na području Općine Usora, potrebama lokalne zajednice koje će biti obuhvaćene Sporazumom o prijateljskom okruženju koji će se zaključiti između Općine Usora i JP Autoceste FBiH. Nazočni su razgovarali i o arheološkom nalazištu, koje je otkriveno prilikom izvođenja radova na području Općine Usora, te načinu istraživanja i zaštite nalazišta s ciljem očuvanja navedenog područja i buduće prezentacije istog. Direktor Lasić i ministrica Katić su iskazali podršku Općini Usora u realizaciji projekata koji će se realizirati u suradnji s JP Autoceste kroz izgradnju prometnica kroz ovu općinu, koja je zasigurno od velikog značaja za sve žitelje Bosne i Hercegovine.

 

Osigurani svi uslovi za nesmetan ulazak izvođača radova u posjed nekretnina na dionici Medakovo – Ozimica

Današnjim zaključenjem sporazuma o naknadi pred nadležnim organom Općine Maglaj, te jučerašnjim sporazumom o naknadi u Općini Žepče u postupku eksproprijacije nekretnina, na dionici autoceste Koridora Vc, Medakovo-Ozimica, zvanično su osigurani svi uslovi za nesmetan ulazak izvođača radova u posjed nekretnina koje su obuhvaćene postupkom eskprorpijacije u gore navedenim općinama.